Rubriky:

Atletika

Z oštěpařky Obergföllové bobistka nebude, při jízdě jí bylo zle

9. října 2013 16:10 - Berlín

Mistryně světa v hodu oštěpem Němka Christina Obergföllová koketovala s myšlenkou, že by se pokusila prosadit i na zimních olympijských hrách v jízdě na bobech. Po prvním svezení v ledovém korytě jí ale bylo tak zle, že od tohoto nápadu rychle upustila.

 

Profimedia.cz

"Po jedné jízdě mi bylo na umření, sbírala jsem se z toho dvě hodiny," svěřila se dvaatřicetiletá atletka magazínu Sport Bild. Testovací trénink absolvovala potají na rychlé dráze v Altenbergu jako brzdařka s pilotkou Cathleen Martiniovou, mistryní světa z roku 2011.

"Tohle téma je vyřízené. Je to škoda, protože by bylo vážně skvělé získat medaili na letní i zimní olympiádě," uvedla Obergföllová, která skončila loni v Londýně druhá za Barborou Špotákovou a v roce 2008 v Pekingu byla při prvním olympijském triumfu české oštěpařky třetí.

Úspěšný přechod z atletiky k bobům se v minulosti povedl několika německým vrhačkám. Naposledy koulařce Petře Lammertové, halové mistryni Evropy z roku 2009, která loni získala se Sandrou Kiriasisovou na světovém šampionátu stříbro.

V amerických barvách chce v jízdě na bobech v Soči uspět Lolo Jonesová, dvojnásobná halová mistryně světa v běhu na 60 metrů překážek.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.