Rubriky:

Atletika

Výhrůžky zabitím, bití a škrcení. Soupeřku Hejnové ohrožoval vlastní manžel

10. října 2013 09:07 - New York/Praha

Zatímco letošní mistryně světa na čtvrtce překážek Zuzana Hejnová si užívala posezónní volno na dovolených na Srí Lance a v Egyptě, podzim její předchůdkyně na světovém trůnu Lashindy Demusové měl k idylce hodně daleko. Třicetiletá Američanka čelila útokům a výhružkám, že bude zabita, v bezpečí nebyla ani její šestiletá dvojčata. Co hůř, autorem hrozeb byl manžel překážkářky Jamel Mayrant.

 

Profimedia.cz

Demusové se letos na dráze příliš nevedlo, ani ona neměla šanci zastavit parádní tažení Hejnové, na mistrovství světa v Moskvě dosáhla aspoň na bronz. Nyní přišel americký server TMZ s informací, že trable na dráze byly proti obavám v osobním životě jen nicotnou starostí.

Nesmí blíž než na sto yardů

Mayrant byl před třemi týdny zadržen a poslán do vězení kvůli domácímu násilí. Demusovou se podle jejích slov partner snažil uškrtit, útoky odnesla modřinami a boulí na hlavě.

Autorka třetího nejrychlejšího času historie na 400 m překážek pak požádala o soudní ochranu pro sebe, dvojčata Duana a Donteho i své rodiče. Pokud bude její manžel propuštěn, nesmí se k nikomu z nich přiblížit na vzdálenost menší než sto yardů.

Mayrant, jenž vyrůstal s jedenácti sourozenci, přitom byl po narození dvojčat Demusové velkou oporou, když trpěla poporodními depresemi a přibrala dvacet kilo.

sob, Právo

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.