Nejlepší dálkařka roku Ruska Birjukovová měla dopingový nález

21. března 2014 17:13 - Moskva

Nejlepší dálkařka letošní halové sezóny Ruska Světlana Birjukovová neprošla dopingovou zkouškou a hrozí jí trest. Šéftrenér ruské reprezentace Valentin Maslakov až nyní přiznal, že kvůli pozitivnímu testu třiadvacetiletá atletka nestartovala na halovém mistrovství světa v Sopotech.

Birjukovová se podrobila mimosoutěžní kontrole krátce před šampionátem 26. února v Novogorsku. Podle Maslakova u ní zkouška odhalila anabolický steroid ostarin.

Předtím Birjukovová v halovém sezóně zářila. Dvakrát skočila 698 cm, čímž opanovala světové tabulky a vylepšila si osobní rekord. Na ruském šampionátu pak získala poprvé mistrovský titul.

Podezření z dopingu visí rovněž na čtvrtkařem Romanem Semakinem. Oba mají pozastavenou činnost a čeká se na analýzu kontrolních vzorků.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.