Jak nahradit Bolta? Manažer záviděl formuli jedna a narychlo sháněl Gatlina

14. června 2014 09:12 - Praha
(Aktualizováno: 14. června 2014 09:15)

Poslední dny a týdny před Zlatou tretrou nemá manažer Alfons Juck klidné spaní. Každý mail od manažerů atletů otvírá s obavami, aby mu z excelentní sestavy nevypadla některá z hvězd. Tak jako se to stalo třeba minulý týden v případě jamajského sprinterského dua Usain Bolt, Shelly-Ann Fraserová-Pryceová.

 

Giampiero Sposito, Reuters

„Nevidím moc jmen, která by nám chyběla. Ale je to složité, často se atlet probudí s tím, že ho něco rozbolelo, nebo trenér rozhodne o změně programu,“ vypraví manažer. „To je nevýhoda atletiky. Ve formuli jedna se většinou nestane, že by se Vettel zranil a na další závod nepřijel. Organizátoři vědí, že dorazí všichni,“ srovnává Juck.

Hvězda z plakátu

Boltova neúčast mu přidělala řadu starostí. Sprinterský král byl na plakátech k mítinku, stejně jako rovněž zraněný český čtvrtkař Pavel Maslák. „Ale na Diamantové lize v Oslu to měli stejné. Na plakátech měli Lemaitra a dva dny před mítinkem jim řekl, že je zraněný a nemůže přijet. To už není šance zareagovat,“ ví Juck.

Sám na Boltovu ostravskou absenci zareagovat stihl. Okamžitě se zaměřil na nejrychlejšího momentálně závodícího muže Justina Gatlina. „Nebylo to snadné, začali jsme jednat, až když to s Boltovou účastí nevypadalo dobře. Protože na něj každý organizátor čeká do poslední chvíle,“ přiznává Juck.

„Naštěstí máme dobré vztahy s Gatlinovým manažerem,“ kvituje. Američan bude nejdražší hvězdou Zlaté tretry, ale nadstandardní požadavky neměl. „Bylo třeba doladit letenky, přiletí v sobotu přes Frankfurt a Krakov. A chtěl s sebou mít masérku a manažera,“ dodal Juck.

Michal Osoba, Sport.cz, Právo

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.