Powell a Simpsonová mohou do rozhodnutí arbitráže závodit

18. června 2014 20:47 - Lausanne

Jamajský sprinter Asafa Powell i jeho reprezentační kolegyně Sheron Simpsonová se mohou účastnit závodů ještě před rozhodnutím arbitráže CAS o jejich odvolání v dopingové kauze. Sportovní soud v Lausanne dnes oběma udělil dočasné povolení ke startu, oba atleti ale musejí počítat s tím, že pokud jim CAS nevyhoví, znovu se ocitnou v trestu.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Jsou od nynějška oprávněni závodit, ale pokud CAS sankce potvrdí, odpykají si zbytek trestů v plné výši," uvedl CAS v prohlášení.

Bývalý světový rekordman Powell a trojnásobná olympijská medailistka Simpsonová požádali o snížení trestu z roku a půl na tři měsíce. Jako hlavní argument uvedli, že šlo o takzvaný lehčí prohřešek proti pravidlům o dopingu. Oba měli pozitivní test vloni v červnu a tvrdí, že zakázaný stimulant oxilofrin pochází z jednoho z potravinových doplňků, které jim dodal nový fyzioterapeut Christopher Xuereb.

Původní trest od jamajské antidopingové komise JADCO má atletům vypršet až 20. prosince. CAS naplánoval slyšení v případu na 7. a 8. července.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.