Rubriky:

Atletika

Maslák nechtěl parťákům štafetu zkazit. Pro druhou medaili si šel na banket

8. března 2015 21:03 - Praha

Úplně poslední disciplína programu halového mistrovství Evropy symbolicky uzavřela i českou medailovou sbírku. Kvarteto Daniel Němeček, Patrik Šorm, Jan Tesař a Pavel Maslák nestačilo jen na vítězné Belgičany a Poláky, hvězdný finišman kontroloval třetí příčku. „Určitě to bylo těžší, než dny předtím, nebyl jsem v plné energii,“ přiznával Maslák, jenž absolvoval čtvrtou čtyřstovku ve třech dnech.

Sport.cz

Svěřenec Dalibora Kupky přebíral od Tesaře na třetím místě už s dostatečným náskokem na další tři štafety. „Viděl jsem, že kluci ten náskok zvětšovali,“ chválil své parťáky.

Český rekord bonusem

Sám se ale nechtěl nechat strhnout bouřícím davem. „V Göteborgu před dvěma lety jsem myslel, že to ještě vyhraju a doběhl původně čtvrtý, než došlo k diskvalifikaci. Takže jsem to spíš zkazil a teď jsem se soustředil na to, abychom dobře dopadli,“ popisoval.

Bronzový závod Češi ozdobili národním rekordem 3:04,09. „Ale já chtěl hlavně medaili, bylo mi jedno, za jaký čas,“ ujišťoval Maslák. Pro bronz si kvarteto šlo na večerní závěrečný banket, kde se štafetové medaile předávaly. „Oslava? Uvidíme, jak se to tam rozjede,“ usmíval se Tesař.

Michal Osoba, Právo

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.