Rubriky:

Atletika

Holuša proti času. Pokus o český rekord tahákem Odložilova memoriálu

29. května 2015 07:55 - Praha

Jakub Holuša a proti němu čas 3:34,87 Jana Kubisty z roku 1983. Takový bude jeden z taháků Memoriálu Josefa Odložila, který pražská Juliska uvítá 8. června. Halový mistr Evropy už na český rekord pomýšlí dlouho, teď mu organizátoři 22. ročníku atletického mítinku přislíbili špičkové soupeře, vodiče i finanční odměnu v případě úspěchu.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Nemůžou se chlubit Boltem či dalšími nejzářivějšími světovými hvězdami jako Zlatá tretra, ale tradiční memoriál nabízí přehlídku českých es v kvalitní konkurenci a vstupné zdarma.

Bez Špotákové a překážkářek

Další šampión z březnového ME v pražské O2 areně Pavel Maslák zkusí na čtvrtce oplatit porážku z Ostravy Polákovi Karolu Zalewskému, Petr Svoboda se vynasnaží potvrdit rostoucí formu nad překážkami, v akci budou medailisté z velkých akcí kladivář Lukáš Melich a tyčkař Jan Kudlička, po zdravotních potížích se vrátí na půlce Lenka Masná a snad i koulař Ladislav Prášil, jenž od halového bronzu laboruje s prasklinou kyčle.

Dvě parádní české disciplíny ale budou bez domácího elitního obsazení. Kvůli termínové blízkosti Diamantových lig v Birminghamu a Oslu se v oštěpu neukáže Barbora Špotáková a na čtvrtce překážek Zuzana Hejnová s Denisou Rosolovou.

„Dorazit by měli i vítězové z úterní Zlaté tretry, brazilský tyčkař Braz či izraelská oštěpařka Dorozhonová,“ hlásí ředitel mítinku Miroslav Ševčík.

Michal Osoba, Právo

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika