Alekna a Isinbajeovová jsou evropskými Atlety roku

9. ledna 2006 13:36 - LAUSANNE

Litevský diskař Virgilijus Alekna a fenomenální ruská tyčkařka Jelena Isinbajevová se stali v anketě Evropské atletické asociace nejlepšími atlety uplynulé sezóny na starém kontinentu. Oba získali toto ocenění poprvé v kariéře. Na pátém místě mezi muži figuruje vicemistr světa v desetiboji Roman Šebrle společně s ruským běžcem Jurijem Borzakovským.

 

www.athens2004.com

Alekna v uplynulé sezóně prohrál ve dvaceti závodech pouze jednou a v celkovém žebříčku mezinárodní federace IAAF je na čtvrté pozici. Třiatřicetiletý diskař vyhrál mistrovství světa v Helsinkách posledním hodem za hranici 70 metrů, kterou v uplynulém roce překonal pětkrát.

Třiadvacetiletá Isinbajevová, jež skončila v minulém ročníku ankety druhá za Britkou Kelly Holmesovou, se loni zapsala do historie prvním skokem přes magickou hranici pěti metrů. Světový rekord pak v Helsinkách ještě o centimetr vylepšila. Ruska vede žebříček IAAF a stala se i nejlepší světovou atletkou roku.

V evropské anketě hlasovali fanoušci, novináři a zástupci národních svazů.

Muži:
1. Alekna (Lit./disk), 2. Doucouré (Fr./110 m př.), 3. Holm (Švéd./výška) a Tichon (Běl./kladivo), 5. Šebrle (ČR/desetiboj) a Borzakovskij (Rus./800 m).
Ženy:
1. Isinbajevová (Rus./tyč), 2. Klüftová (Švéd./výška), 3. Lebeděvová (Rus./trojskok) a Radcliffeová (Brit./maraton), 5. Bergqvistová (Švéd./výška), 6. Arronová (Fr./100 m).

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.