Rubriky:

Atletika

Když šlo do tuhého, hlava selhávala. Vadlejcha nastartovala psycholožka

19. května 2016 21:49 - Ostrava

Prožívá parádní start sezóny. Šestadvacetiletému oštěpaři Jakubu Vadlejchovi patří tři z pěti nejdelších letošních hodů, do Zlaté tretry nastoupí svěřenec ředitele mítinku Jana Železného v pozici lídra tabulek díky osobnímu rekordu 86,76 m z japonského Kawasaki.

 

Jaroslav Ožana, ČTK

Jak se vám zamlouvá pozice aktuální světové jedničky?

Je to pro mě nová role, ale moc ji nepřeceňuju. Pořád je začátek sezóny, já jsem oproti soupeřům rozházený ze závodů na soustředění v Africe. Už tréninky tam probíhaly dobře, tak jsem věřil, že budu mít na stabilní dlouhé hody. A teď po návratu z mítinků v Asii se cítím možná ještě líp než tam. Fyzicky jsem na tom dobře a atmosféra bude také skvělá.

Na druhou stranu už v minulosti vám párkrát vyšel vstup do sezóny a její vrchol ne.

Je pravda, že jsem měl dost takových sezón, ale už vloni to bylo jiné. Házel jsem v průměru daleko, bohužel vrchol sezóny dopadl, jak dopadl. (sporným přešlapem v kvalifikaci MS – pozn. red.) Ale změna přišla v tom, že jsem začal spolupracovat s paní psycholožkou Sládečkovou, které za průlom vděčím. Dřív hlava selhávala, když šlo do tuhého, teď jsem na tom zapracoval.

Už sníte i o devadesátimetrovém hodu?

To je neuvěřitelná meta, které by chtěl každý oštěpař docílit. Ale 86 metrů a 90 je pořád strašný rozdíl, i když se to nezdá. Půjdu po malých krůčcích a třeba jednou…

Pod vedením Jana Železného trénujete už čtyři kvalitní oštěpaři, jeden z vás na olympiádu nepojede. Jak se to projevuje na atmosféře ve skupině?

Jsme dobrá parta, žádné zákulisní boje. (úsměv) Může nás to jen posouvat výš, když jsme tam čtyři, kteří umíme za 83 metrů. Tréninky nejsou šedivé, každý se snažíme tahat trochu jinak.

Michal Osoba, Právo

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.