Rubriky:

Atletika

Na slavný souboj Špotákové zřejmě nemělo dojít. Abakumovová podle Rusů dopovala

25. května 2016 09:58 - Praha

K památnému souboji Barbory Špotákové s Ruskou Mariou Abakumovovou ve finále olympiády v Pekingu zřejmě vůbec nemělo dojít. Jméno ruské oštěpařky totiž podle agentury TASS figuruje mezi těmi sportovci, u nichž zpětné testování vzorků odhalilo užití zakázaných látek.

 

Jan Handrejch, Právo

Mezi další hříšníky má podle agentury patřit bronzový chodec na 50 km Denis Nižegorodov a členka stříbrné štafety Anastasia Kapačinská, která už si jeden trest odpykala v letech 2004 až 2006. Bronzová výškařka z Pekingu a o čtyři roky později vítězka z Londýna Anna Čičerovová už podle svého kouče obdržela vyrozumění o pozitivním výsledku svého retestu.

Mezinárodní olympijský výbor nechal znovu provést testy 454 vzorků a uvedl, že proti 31 sportovcům z dvanácti zemí zahájil disciplinární řízení. Agentura TASS s odvoláním na ruskou státní televizi později doplnila, že čtrnáct hříšníků je právě z Ruska.

Abakumovová v Pekingu přišla o zlato až v deštivé šesté sérii, kdy ji o 64 centimetrů překonala Špotáková. O tři roky později při mistrovství světa v jihokorejském Tegu si pořadí vyměnily. Po narození dvojčat, která má s ruským oštěpařem Dmitrijem Tarabinem, se třicetiletá Abakumovová vloni opět vrátila k závodění, ale na mistrovství světa v Pekingu skončila v kvalifikaci až třicátá.

Jeden pozitivní nález potvrdil i španělský olympijský výbor, jehož sportovci v Pekingu získali 18 medailí včetně pěti zlatých. Podle neoficiálních informací agentury AP jde o Josephine Onyiaovou, která na OH ztroskotala v semifinále závodu na 100 m překážek. Devětadvacetiletá rodačka z Nigérie, jež získala španělské občanství v roce 2007, dostala letos za jiný opakovaný dopingový prohřešek doživotní zákaz startů.

sob, Sport.cz, Právo

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.