Rubriky:

Atletika

Uvidí Kladno historický double? Češi chtějí trhat rekordy

9. června 2016 18:38 - Kladno

Z plánované bitvy nejlepších českých sedmibojařek sešlo, národní rekordmanka Eliška Klučinová start na 10. ročníku TNT Express mítinku, který se v pátek a v sobotu koná na kladenském Sletišti, kvůli svalovému problému zrušila. Na její tři triumfy ale může navázat Kateřina Cachová, která se letos dostala do parádní formy.

 

Jan Kucharčík

„Mrzí mě, že Eliška nestartuje, vzájemný souboj by nás mohl vytáhnout,“ pravila bývalá dorostenecká mistryně světa, která si letos vylepšila osobní rekord na 6285 bodů.

„Forma roste každým závodem, tak doufám, že bych mohla svůj nejlepší výkon ještě posunout,“ přemítala svěřenkyně Martiny Blažkové, jejíž největší soupeřkou by měla být bronzová medailistka z letošního halového mistrovství světa Alina Fjodorová z Ukrajiny.

Lukáš obhajuje

I v soutěži desetibojařů by se mohli dočkat triumfu domácí atleti přes absenci Adama Sebastiana Helceleta a Jiřího Sýkory. Obhajovat loňské vítězství bude Marek Lukáš, vysoké ambice má i juniorský mistr Evropy Jan Doležal.

„Věřím, že s Markem se docela poženeme. Čísla jsou jasně stanovená, limit pro OH je 8100, to je náš cíl,“ přiznal Doležal, jehož osobní rekord je zatím 7707 bodů. Dosud nikdy v historii mítinku se nestalo, aby byli oba vítězové z Česka.

Ze zahraničních desetibojařů mezi favority patří estonský bývalý halový mistr Evropy Mikk Pahapill a Brit Ashley Bryant. Program v pátek startuje v 10.50, vstup je premiérově zdarma.

sob, Právo

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.