Rubriky:

Atletika

Možná vyloučí z olympiády celé Rusko, potvrzuje německé úvahy ministr Mutko

20. června 2016 19:39 - Moskva

Ruský ministr sportu Vitalij Mutko se domnívá, že Mezinárodní olympijský výbor může vyloučit z her v Riu de Janeiro celou ruskou reprezentaci. Zatím na srpnovou olympiádu do Brazílie nesmějí ruští atleti, kterým účast zakázala rada mezinárodní federace IAAF kvůli nedostatečnému pokroku antidopingových reforem v zemi.

 

Maxim Shemetov, Reuters

V úterý se v Lausanne sejdou představitelé MOV a sportovních federací a na programu jednání bude i otázka kolektivní zodpovědnosti za doping. "Nezávislá komise (Světové antidopingové agentury) WADA ještě pracuje, ale dnes už jsem četl desítky prohlášení a komentářů. Četl jsem dva rozhovory s viceprezidentem MOV Poundem a část dokumentu pana (pracovníka WADA) McLarena. Může nastat ještě horší období, potrestáni mohou být všichni ruští reprezentanti," řekl Mutko agentuře Interfax.

V úterý však takový verdikt neočekává. Nedoufá ani, že MOV změní rozhodnutí IAAF a pustí na hry ruské atlety. "Zítra prostě bude olympijský summit, tam se o ničem nerozhodne. Rozhodnutí o našich atletech se nezmění, to je mi absolutně jasné. Tam nebudou lidé, kteří by to mohli změnit," prohlásil ruský ministr.

O možném vyloučení celé ruské reprezentace z her v Riu informoval s odkazem na své zdroje německý časopis Spiegel. Podle něj se na úterním setkání bude jednat o situaci zemí, které v současnosti nevyhovují regulím WADA. To jsou vedle Ruska také Keňa a Španělsko.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika