Rubriky:

Atletika

Konec spolupráce, která přinášela zlato! Hejnová je bez trenéra, rozhlíží se i v cizině

29. září 2016 17:24 - Praha/Malé
(Aktualizováno: 29. září 2016 18:04)

Úspěšná spolupráce nečekaně končí. Překážkářka Zuzana Hejnová se už nebude připravovat pod vedením trenéra Dalibora Kupky, v jehož skupině se chystala od roku 2012. Kdo bude novým koučem dvojnásobné mistryně světa? „Sama nevím. Chci to dořešit po dovolené,“ řekla Právu Hejnová.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Jaké jsou důvody odchodu ze skupiny? „Po olympiádě jsem přemýšlela, co dál a dospěla k tomu, že se chci vydat jinou cestou. Cítila jsem, že změnu potřebuju, tak jsme se domluvili," prohlásila devětadvacetiletá atletka a odmítla zprávy, že by rozchod byl důsledkem dlouhodobějších neshod. „Nijak vyostřené to nebylo," ujistila.

Medaile i zranění

Hejnová ke Kupkovi na pražskou Duklu přišla po olympiádě v Londýně ze skupiny Rychlých holek trenérky Martiny Blažkové. V následující sezóně neprohrála ani jeden závod včetně světového šampionátu v Moskvě, titul mistryně světa obhájila i loni v Pekingu.

Na druhou stranu v letech 2014 a 2016 Hejnovou zranění pustila na dráhu jen minimálně, což mohlo být jednou z příčin touhy po změně.

„Já jsem Dálovi vděčná za všechny úspěchy a nebylo jich málo, ale je pravda, že jsem dvakrát z těch čtyř let byla zraněná, tak bych chtěla zkusit systém, který mi bude sedět o něco líp, než ukončím kariéru," přiznala.

Chce komplexního kouče

Už dříve uvedla, že minimálně příští sezónu, kdy bude útočit na třetí světový titul v řadě, by chtěla absolvovat. „Bude záležet na zdraví a výkonnosti pod novým trenérem, věřím, že zase dostanu novou motivaci a byla by škoda končit, když jsem na tom tak dobře," říká.

Kdo by Hejnovou mohl k dalším úspěchům dovést? „Pár jmen mě napadlo," přiznává. Ve hře je i neotřelé řešení se zahraničním koučem. „Zkusím se podívat do sousedních zemí, v úvahu připadá Německo, Polsko či Rakousko. Pak by se muselo zvážit, jestli bych jezdila na soustředění, nebo byla částečně v zahraničí," uvažuje.

Kritérií pro výběr má Hejnová několik. „Chtěla bych, aby to byl trenér komplexní a já nemusela řešit vše okolo, když mě třeba něco bolí, nebo i kolem psychologie. Velkým plusem by pro trénink samozřejmě bylo, kdyby měl svou skupinu. Snad někdo takový bude," věří Hejnová, která by chtěla mít jasno o novém kouči během příštího měsíce. „S tréninkem začínám v půlce října, případně můžu začít sama a dořeší se to později," dodává.

Michal Osoba, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika