Diskařce Sadovové hrozí za opakovaný doping doživotní trest

12. července 2006 16:33 - MOSKVA

Olympijská vítězka v hodu diskem Natalja Sadovová podruhé v kariéře neprošla dopingovou zkouškou a hrozí jí doživotní zákaz startů. Jedna z velkých soupeřek české reprezentantky Věry Cechlové tak bude s největší pravděpodobností chybět na mistrovství Evropy v Göteborgu, které začne 7. srpna.

 

archiv

Podle ruských médií měla Sadovová pozitivní dopingový nález 28. května po mítinku v nizozemském Hengelu, kde zvítězila. Čtyřiatřicetiletá diskařka tvrdí, že se proti pravidlům neprovinila a vyžádala si analýzu B vzorku. Jakou zakázanou látku kontrola v organismu Sadovové odhalila, zatím není známo.

Sadovová, která v květnu vyhrála ostravskou Zlatou tretru tehdy nejlepším světovým výkonem roku 67,24 metru, už v minulosti přišla kvůli dopingu o zlato z mistrovství světa v roce 2001 v Edmontonu. Za pozitivní test na kofein, jenž byl později ze seznamu zakázaných látek vyškrtnut, si odpykala dvouletý trest.

Loni na světovém šampionátu v Helsinkách skončila druhá před bronzovou Cechlovou. Titul získala Němka Franka Dietschová, která je diskařskou jedničkou letošní sezóny.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


MS v biatlonu 2021

52. mistrovství světa v biatlonu se koná od 10. do 21. února 2021 ve slovinské Pokljuce, původně se však mělo konat v Rusku. Na programu je celkem 12 závodů, Češi obhajují dva bronzy, které loni v Itálii získali ve smíšené štafetě a Lucie Charvátová ve sprintu žen.

Patička stránky: