Atletické ME bylo z dopingového hlediska čisté

7. září 2006 20:02 - LAUSANNE

Na srpnovém atletickém mistrovství Evropy v Göteborgu se neobjevil ani jediný případ pozitivního testu na doping. Evropská atletická asociace EAA dnes oznámila, že všechny vzorky odebrané před šampionátem a během něj byly negativní.

 

www.athens2004.com

EAA provedla celkem 364 testů. Už před ME odebrala celkem 151 krevních vzorků, jejichž výsledky budou uloženy v databance světové federace IAAF jako takzvané profily testovaných atletů. Ty pak mohou posloužit v budoucnu jako možnost srovnání s dalšími výsledky.

Během sedmidenních bojů shromáždili komisaři celkem 213 vzorků moči, z toho skoro stovku prověřili i na krevní doping EPO.

Šéf EAA Hansjörg Wirz zdůraznil, že bylo provedeno zhruba třikrát více testů než při předchozím ME v Mnichově. "Jsme proto rádi, že jsme nezaznamenali žádný pozitivní případ," uvedl Švýcar.

Negativní výsledky vykázaly i více než dvě desítky vzorků krve, v kterých byla podle dřívějších informací EAA zjištěna zvýšená hodnota hemoglobinu a byly proto podrobeny další analýze. Nové rozbory měly ukázat, zda šlo o důsledek užívání zakázaného krevního dopingu EPO, nebo zda se sportovcům hodnoty zvýšily přirozenou cestou.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: