Rubriky:

Atletika

Zemřel bývalý koulař Brabec, jako trenér pomáhal i Železnému

20. května 2018 14:24 - Praha

V 68 letech dnes zemřel bývalý úspěšný koulař a později vrhačský trenér Jaroslav Brabec. O úmrtí halového mistra Evropy z roku 1973 informovaly atletický svaz a Dukla, za kterou závodil. Později v Brabec v pražském klubu pomáhal s přípravou například oštěpaři Janu Železnému či dalšímu olympijskému vítězi desetibojaři Robertu Změlíkovi.

 

Zdroj: archiv ASC Dukla

Největšího úspěchu v kariéře dosáhl Brabec na halovém mistrovství Evropy 1973 v Rotterdamu, kde získal zlatou medaili. O rok dříve v Grenoblu byl třetí, stejně jako v roce 1974 v Göteborgu.

Startoval na olympijských hrách v Mnichově v roce 1972, kde skončil desátý, i v Montrealu o čtyři roky později. Tam obsadil jedenácté místo.

Několikrát překonal národní rekord, který vylepšil až na 21,04 metru. Osmkrát vyhrál domácí šampionát pod širým nebem, pět titulů získal v hale.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.