Rubriky:

Basketbal

Simmons zůstane ve Philadelphii, vydělá si téměř čtyři miliardy

16. července 2019 10:12 - Filadelfie

Australský basketbalista Ben Simmons se podle médií dohodl s Philadelphií na nové pětileté smlouvě s maximálním možným platem 170 milionů dolarů (3,9 miliardy korun). První hráč draftu NBA z roku 2016 už v lize potvrdil své kvality: loni si vysloužil ocenění pro nejlepšího nováčka roku a letos byl poprvé nominován do Utkání hvězd.

 

Rozehrávač, jenž v sobotu oslaví 23. narozeniny, má před sebou poslední rok z nováčkovské smlouvy, v němž si vydělá zhruba osm milionů dolarů. Pak jeho plat strmě vzroste, v sezoně 2024/25 by měl činit bezmála 39 milionů dolarů.

Simmons má za sebou druhou sezonu v NBA, nasbíral v ní v průměru 16,9 bodu, 8,8 doskoku a 7,7 asistence na utkání. Kvůli přípravě na příští ročník severoamerické ligy zřejmě neodjede s australskou reprezentací na mistrovství světa do Číny.

Sixers letos vypadli ve čtvrtfinále 3:4 na zápasy s pozdějšími mistry z Toronta. V nadcházející sezoně má klub, který udržel Tobiase Harrise a z Bostonu získal Ala Horforda, vyšší ambice. Hovoří se i o možném útoku na první titul od roku 1983.

ČTK

Časová osa: Basketbal

Filtr článků - Basketbal


MS v biatlonu 2020

51. mistrovství světa v biatlonu se koná od 12. do 23. února 2020 v italském středisku Antholz-Anterselva. V areálu Südtirol Arena se uskuteční celkem 12 závodů, v nichž se představí Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková, Lucie Charvátová a další čeští reprezentanti.

Podsekce:

   
  • Pavouk o 5. až 8. místo
  • Pavouk play off

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..