Basketbal

Chicago - Milwaukee 112:122

Satoranského premiéra: Nejlépe doskakoval, střelba mu nešla. Čím ho rozesmála malá fanynka?

8. října 2019 06:42 - Chicago/Praha
(Aktualizováno: 8. října 2019 08:05)

Basketbalisté Chicaga Bulls v sestavě s Tomášem Satoranským prohráli v přípravě na nový ročník NBA s Milwaukee Bucks 112:122. Satoranský zaznamenal dva body, odehrál přes 22 minut a byl nejlépe doskakujícím hráčem Bulls. Další test čeká Chicago ve středu opět doma proti New Orleans.

twitter Chicago Bulls, Twitter

První říjnový přípravný zápas nedopadl pro Chicago dobře. Spokojený nejspíš nemůže být ani český reprezentant Tomáš Satoranský. V utkání proti Milwaukee se ze šesti střeleckých pokusů trefil pouze jednou. Ze třinácti hráčů Bulls, kteří v utkání bodovali, byl nejhorší. Nejlepším střelcem Bulls byl se 16 body LaVine, o dva body méně zaznamenal Markkanen.

Naopak se sedmi doskoky byl nejlépe doskakujícím hráčem Chicaga, do statistik si připsal i tři asistence. Odehrál dvaadvacet minut a deset sekund.

Sedmadvacetiletý Satoranský přišel do Chicaga po třech letech strávených ve Washingtonu 1. července výměnou za dvě volby na draftu. Jediný současný český zástupce v NBA podepsal s Bulls tříletou smlouvu na celkem 30 milionů dolarů (673 milionů korun).

Před zápasem si český basketbalista užil i úsměvnou chvilku, když si pro podpis přišla malá fanynka. "Je to můj první zápas Bulls," tvrdila holčička Satoranskému. "Můj taky," smál se Čech.