Basketbalistky USK Praha deklasovaly v Evropské lize tureckého nováčka

Basketbalistky ZVVZ USK Praha rozdrtily ve 3. kole Evropské ligy doma tureckého nováčka soutěže Cukurovu 82:28 a i ve třetím utkání v novém ročníku zvítězily. Pro české mistryně to byla jejich nejvyšší výhra v Evropské lize v historii a také nejnižší počet inkasovaných bodů. Další duel čeká svěřenkyně trenérky Natálie Hejkové za týden opět doma proti ruskému Jekatěrinburgu, obhájci triumfu.

Goksen Fitiková z týmu Cukurova a Valeriane Vukosavljevičová z USK během utkání Evropské ligy basketbalistek.

České mistryně, které obhajují bronz, se představily poprvé doma poté, co vyhrály na hřišti TTT Riga (73:66) i Bourges (93:64). Jejich sokyně po úvodní prohře doma s Orenburgem (53:69) zvítězily nad Benátkami (86:81), ale v prvním vystoupení venku bylo od brzkého úvodu jasné, že nemají šanci na úspěch.

Hráčky USK vedly po čtyřech minutách 12:4 a do konce první čtvrtiny si vypracovaly už sedmnáctibodový náskok. Zatímco v úvodu se staraly o koše prakticky jen Marija Režanová a Alyssa Thomasová, která se celkově s 19 body stala nejlepší střelkyní utkání, postupně se přidávaly i další hráčky.

Ve druhé čtvrtině vedly domácí basketbalistky nejvíce o 22 bodů, což byla ale teprve předzvěst velkého debaklu tureckého celku. Ve třetí desetiminutovce totiž zaznamenal jen dva body, zatímco 22 inkasoval. Hra kočky s myší pokračovala a nakonec se rozdíl navýšil na 54 bodů.

3. kolo Evropské ligy basketbalistek - skupina A
ZVVZ USK Praha - Gelecek Koleji Cukurova (Tur.) 82:28 (27:10, 41:19, 63:21)
Nejvíce bodů: Thomasová 19, Režanová 18, Vukosavljevičová 11 - Gunerová a Karakasová po 6, Avciová a Rodriguezová po 4. Fauly: 10:17. Trestné hody: 10/3 - 8/2. Trojky: 3:2. Doskoky: 60:37.