Basketbal

Basketbalistky KP Brno porazily Strakonice o 59 bodů

13. ledna 2020 07:22 - Brno

Basketbalistky KP Brno smetly v prvním novoročním ligovém utkání Strakonice 108:49 a vyhrály nejvyšším rozdílem v sezoně. Nejlepší střelkyní vítězek byla s 24 body Michaela Stará, která proměnila šest z osmi tříbodových pokusů. Gabrielle Greenová měla blízko k triple doublu, když nasbírala 15 bodů, 11 doskoků a osm asistencí.

Instagram

Strakonicím už chyběla jejich nejlepší střelkyně z dosavadního průběhu sezony Kateřina Galíčková, která se vrátila do mateřských Žabin Brno.

KP Brno je po šesté výhře za sebou v tabulce na třetím místě za suverénním USK Praha a Hradcem Králové, který však odehrál o zápas více. Lvice dnes zvítězily na hřišti pražské Slavie 86:67.

Basketbalová Renomia liga žen - 13. kolo:
KP Brno - Strakonice 108:49 (31:13, 46:28, 72:36)
Nejvíce bodů: Stará 24, Potterová 19, Greenová 15, Dudáčková 14, Beránková 13 - Fadrhonsová 13, Rosecká 11.
Slavia Praha - Hradec Králové 67:86 (13:27, 29:44, 44:66)
Nejvíce bodů: Hošková 22, Mircová a Cordaová po 14 - Minarovičová 21, Zavázalová, Klaudová a Vojtíková po 12, Kulichová a Effangová po 10.

Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.