Cleveland - Philadelphia 108:94Dvě rány pro Philadelphii. Nečekaně prohrála, k tomu přišla o hvězdu

New York/Praha

Basketbalisté Clevelandu v NBA překvapivě zvítězili nad Philadelphií 108:94 a potvrdili, že pod novým trenérem J.B. Bickerstaffem se jim daří. Vyhráli třetí zápas z posledních čtyř, předtím na stejný počet vítězství potřebovali 21 utkání. Ve středečním duelu využili i toho, že Philadelphia už v první čtvrtině přišla o svou hvězdu Joela Embiida, který si poranil rameno.

Embiid se snažil pod košem přetlačovat s Ante Žižičem a při tom si poškodil rameno. Při trestných hodech měl evidentně bolesti, a i když se pak ze šatny vrátil na lavičku, nebyl schopný zvednout levou ruku nad hlavu.

Sixers postrádali i druhou hvězdu Bena Simmonse a Cleveland toho maximálně využil. Kolektivním výkonem si neustále udržoval vedení, které ve třetí čtvrtině narostlo až na 20 bodů. Nejlepším střelcem byl s 28 body Colin Sexton.

"Jsme zvyklí hrát hodně přes Joela, a když nám najednou chyběl, nevěděli jsme, co hrát. Musíme umět bez něj zahrát lépe," řekl pivot Al Horford.

Dallas zvítězil 109:103 v texaském derby nad San Antoniem i díky třináctému triple doublu Luky Dončiče v sezoně. Slovinská hvězda nasbírala 26 bodů, 14 asistencí a 10 doskoků. Kristaps Porzingis přidal 28 bodů a 12 doskoků.

Minnesota udolala Miami po parádním obratu 129:126, vítězný koš dal osm vteřin před koncem Jordan McLaughlin. Následně Timberwolves potvrdili výhru i trestnými hody. Přitom ještě čtyři minuty před koncem prohrávali o 12 bodů, ale zbytek zápasu ovládli 20:5. Nedávná posila D'Angelo Russell dal za vítěze 27 bodů.

"Vůbec tomu nerozumím. Jako bychom nebyli ten samý tým jako v první polovině sezony. Play off je za dveřmi a my hrajeme hůř a hůř," zlobil se rozehrávač Miami Goran Dragič.

Také Washington o své výhře 110:106 nad Brooklynem rozhodl až v závěru, když osm vteřin před koncem Jerome Robinson trojkou poslal Wizards do vedení. Bradley Beal, který v předchozích dvou zápasech nastřílel přes 50 bodů, dal tentokrát 30 bodů.

Utah prohrál potřetí za sebou, nepomohlo mu ani 37 bodů Donovana Mitchella. Kolektivně hrající Boston zvítězil 114:103.