Rubriky:

Basketbal

Vedení Euroligy basketbalistů zatím nepočítá s ukončením sezony

25. března 2020 19:14 - Barcelona

Vedení Evropské ligy basketbalistů zatím nepočítá s ukončením sezony. Soutěž má pokračovat, jakmile to situace dovolí, a zatím v nezměněném formátu. Exekutiva aktuálně přerušené Euroligy se na tom dohodla na mimořádném zasedání a stejně v současnosti přistupuje i k nižšímu EuroCupu.

 

Evropská liga, kterou neřídí mezinárodní federace FIBA, ale zúčastněné kluby, byla zastavena v důsledku pandemie nového typu koronaviru 12. března po odehrání 28 z 34 kol základní části. Pokračování soutěže bude podmíněno tím, že bude zajištěno zdraví a bezpečnost všech aktérů. Vedení Euroligy oznámilo, že se bude řídit doporučením zodpovědných úřadů a lokálních vlád.

"Prioritou je dokončení sezony 2019/20 v současném formátu, tedy odehrání zbytku základní části, play off a Final Four," uvedlo vedení Euroligy na webu soutěže. Závěrečný turnaj v Kolíně nad Rýnem je na programu v krajně nepravděpodobném termínu 22. až 24. května. Český basketbal má v prestižní soutěži zastoupení v Janu Veselém z Fenerbahce Istanbul, kterému aktuálně patří poslední postupové osmé místo v osmnáctičlenné tabulce.

Veselého tým v problémech. Basketbalisté Fenerbahce museli na testy na koronavirus

Předčasně ukončena již byla Evropská liga žen, která je v gesci FIBA a v níž měl USK Praha hrát čtvrtfinále, pokračovat nebude ani Evropský pohár v obou kategoriích. O osudu Ligy mistrů, ve které si čeští šampioni z Nymburka zajistili účast ve čtvrtfinále, má FIBA jednat 30. března.

ČTK

Časová osa: Basketbal

Filtr článků - Basketbal


Podsekce:

   
  • Pavouk o 5. až 8. místo
  • Pavouk play off

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..