Basketbalový Panathinaikos je na prodej za 25 milionů eur

10. června 2020 10:26 - Atény

Řecký basketbalový velkoklub Panathinaikos Atény je na prodej. Jeho majitel Dimitris Janakopulos požaduje za šestinásobného vítěze Evropské ligy a držitele 38 titulů v domácí soutěži 25 milionů eur (664 milionů korun).

 

Brynn Anderson, ČTK/AP

"Moje rodina investovala do týmu už přes 450 milionů eur, přivedli jsme ty nejlepší hráče a trenéry. Už jsem unavený z toho, že jsem jediný, kdo do klubu pumpuje peníze," citovala Janakopulose agentura AFP.

Pětačtyřicetiletý podnikatel ve farmaceutickém průmyslu dlouhodobě kritizuje vedení Evropské ligy za způsob, jakým rozděluje mezi kluby peníze. "Když budou v klubu stát o mé rady, poradím jim. Musí opustit Euroligu a hrát soutěž FIBA," řekl Janakopulos, jenž převzal aténský klub v roce 2012 po svém otci.

Balvína prodloužení smlouvy s Bilbaem potěšila, dohrávka ligy ne

S šesti tituly je Panathinaikos třetím nejúspěšnějším týmem v historii Evropské ligy spolu s Maccabi Tel Aviv. Víckrát soutěž vyhrály pouze Real Madrid (10) a CSKA Moskva (8).

ČTK

Časová osa: Basketbal

Filtr článků - Basketbal


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.