Basketbalistky USK deklasovaly na úvod třízápasové série Ostravu

Basketbalistky USK Praha deklasovaly v ligové předehrávce 7. kola SBŠ Ostrava 113:26 a vyhrály i osmý zápas v sezoně. Favoritky nedaly na Královce hostujícímu týmu šanci, a přestože v druhém poločase šetřily opory, připsaly si třetí nejvyšší bodový zisk v aktuálním ročníku. Další dva zápasy absolvují úřadující šampionky v domácí hale v příštích dvou dnech.

Opora basketbalistek USK Praha Alyssa Thomasová (archivní foto)

Pražanky, které příští týden čekají v podobně rychlém sledu tři zápasy v euroligové "bublině" v Istanbulu, od počátku soupeřky přehrávaly a soustředěnou obranou jim dovolily na úvodní čtvrtinu pouhé čtyři body.

Samotným se jim přitom při střelbě dařilo. Hvězdou zápasu se stala Alyssa Thomasová, která dala 14 bodů, doskočila devět míčů, zapsala osm asistencí a sedm zisků. Marija Režanová stihla za 22 minut na hřišti double-double za 18 bodů a 10 doskoků.

Hráčky USK v závěru hrály více opatrně, aby se vyhnuly zbytečným zraněním. Hostující tým i díky většímu prostoru v poslední čtvrtině nastřílel jedenáct bodů, o bod víc než za celý první poločas. I tak si USK připsal šesté nejlépe ubráněné utkání v historii klubu.