Golden State - Sacramento 137:106Curry měl na dosah triple double, Adetokunbo dal 43 bodů

San Francisco

Den po životním střeleckém představení dovedl Stephen Curry basketbalisty Golden State v NBA dalším dobrým výkonem k výhře 137:106 nad Sacramentem. Svůj nejlepší střelecký výkon za poslední předvedl Janis Adetokunbo, který 43 body táhl Milwaukee za výhrou 125:115 nad Detroitem.

Stephena Curryho z Golden State brání Glenn Robinson III ze Sacramenta.

Curry v minulém zápase s Portlandem zaznamenal své dosavadní maximum 62 bodů, a i proti Sacramentu potvrdil, že je ve formě a s bilancí 30 bodů, devíti doskoků a osmi asistencí mu těsně unikl triple double. Curry však v závěru utkání odpočíval a celkem odehrál 31 minut.

Adetokunbo proti Detroitu nasbíral už do poločasu 30 bodů a nakonec zaznamenal 43 bodů, devět doskoků a čtyři asistence. Dvojnásobný úřadující MVP sezony víc bodů nasbíral naposledy v prosinci 2019, od té doby se na 40 bodů dostal teprve podruhé

Stephen Curry (30) z Golden State.

"V poslední době náš tým velmi dobře střílí za tři body, na což soupeř musí reagovat a já tak mám pod košem více prostoru," hledal vysvětlení Adetokunbo s tím, že ve třech z dosavadních šesti zápasů trefili Bucks přes 20 trojek. Pistons navíc postrádali odpočívajícího Blakea Griffina, který by Adetokunba zřejmě často bránil.

Na 40 bodů se dostal dnes také Jayson Tatum, který přispěl Bostonu k výhře 126:114 nad Torontem. A to i přesto, že Celtics postrádali své hlavní rozehrávače Kembu Walkera, Marcuse Smarta a Jeffa Teagueho. Zastoupil je nováček Payton Pritchard, který zahrál zatím svůj nejlepší zápas s 23 body a 8 asistencemi.

Luka Dončič se vrátil po jednozápasové pauze do sestavy Dallasu a hned triple doublem za 33 bodů, 16 doskoků a 11 asistencí řídil výhru 113:100 nad Houstonem. Dalšími 30 body k tomu pomohl Tim Hardaway, který přitom poprvé v sezoně vypadl ze základní sestavy, aby uvolnil místo vyššímu spoluhráči. "Nic jsem si z toho nedělal. Jsme profesionálové. Jsem tu od toho, abych pomohl týmu jakkoli to trenér bude potřebovat.," řekl Hardaway.

Hvězdný Janis Adetokunbo z Milwaukee v utkání NBA proti Detroitu.

V dresu Houstonu se dnes příliš nedařilo hlavním hvězdám, když John Wall a James Harden dohromady nasbírali jen 35 bodů. Harden dokonce střílel s úspěšností jen 29 procent.

Drama se odehrálo v New Orleans, kde domácí vedli nad Indianou osm vteřin před koncem o tři body, ale pak na vlastní polovině přišli o míč a Myles Turner trojkou zařídil prodloužení. V něm Turner přidal dalších pět ze svých 17 bodů. Hrdinou se ale nakonec stal Malcolm Brogdon, který pro Indianu vystřelil vítězství 118:116 košem tři vteřiny před koncem prodloužení.