Pau Gasol se vrací do Barcelony, kde se chce připravit na OH

20. února 2021 20:00 - Madrid

Dvojnásobný vítěz NBA Pau Gasol se po dvaceti letech v zámoří vrací do Barcelony. Čtyřicetiletý španělský basketbalista se podle médií dohodl s katalánským celkem na působení do konce sezony, aby se stihl připravit na letní olympijské hry v Tokiu.

 

Kyle Terada, Reuters

O dohodě Gasola s jeho mateřským klubem informoval deník Mundo Deportivo. Trojnásobný evropský šampion a mistr světa z roku 2006, který je považován za jednoho z nejlepších španělských basketbalistů v historii, totiž od předloňského angažmá v Milwaukee kvůli zraněním neodehrál jediný zápas.

Gasol vyhrál NBA v letech 2009 a 2010 s Los Angeles Lakers. V lize nastupoval také za Memphis, Chicago a San Antonio. V Milwaukee poté odehrál jen tři utkání a naposledy podepsal smlouvu Portlandem, kde však předloni po čtyřech měsících bez jediného odehraného zápasu kvůli vleklým zraněním skončil.

Se španělskou reprezentací Gasol získal na olympijských hrách v letech 2008 a 2012 stříbro, v roce 2016 pomohl národnímu týmu k bronzu. V NBA působí také jeho šestatřicetiletý bratr Marc Gasol, který v roce 2019 vyhrál zámořskou soutěž s Torontem.

ČTK

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: