Živě

U basketbalistů Indiany skončil po jediné sezoně trenér Bjorkgren

9. června 2021 19:40 - Indianapolis

U basketbalistů Indiany skončil po jediné sezoně NBA trenér Nate Bjorkgren. Pětačtyřicetiletý kouč dovedl Pacers v základní části k 34 výhrám a 38 porážkám, tým obsadil deváté místo ve Východní konferenci a vypadl v předkole play off po debaklu od Washingtonu. O jeho odvolání informovala ESPN.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Bjorkgren nastoupil k týmu z Indianapolis vloni v říjnu po dvou sezonách v roli asistenta v Torontu, s kterým slavil předloni titul. Na lavičce Pacers tehdy nahradil odvolaného Nata McMillana, pod jehož vedením nedokázal tým ani ve čtvrté sezoně přejít přes první kolo play off. Dříve Bjorkgren působil v roli asistenta také ve Phoenixu, s pozicí hlavního trenéra měl čtyřleté zkušenosti z nižší G-League.

ČTK

Časová osa: Basketbal

Filtr článků - Basketbal


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.