Španělsko - Srbsko 64:71 PPObhájkyně titulu končí. Ve čtvrtfinálovém dramatu na ME uspěly Srbky

Basketbalistky Španělska ve čtvrtfinále mistrovství Evropy prohrály 64:71 po prodloužení se Srbskem a třetí titul za sebou nezískají. Do semifinále naopak prošly obhájkyně stříbrných medailí Francouzky a také Bělorusky a Belgičanky.

Basketbalisky Španělska nestačily ve čtvrtfinále ME na Srbsko

Španělky sice ještě v závěrečné čtvrtině vedly až o šest bodů, ale Srbkám se podařilo skóre otočit a dostaly se do vedení 62:61. Dvě sekundy před koncem mohla vítězství obhájkyním zajistit bývalá hráčka USK Praha Cristina Ouviňaová, ale proměnila jen jednu ze dvou šestek.

Zápas zamířil do prodloužení, které Srbsko vyhrálo 9:2. Srbky tak mají šanci vylepšit třetí místo z posledního šampionátu a můžou pomýšlet i na druhý titul v historii. Mistrovství Evropy ovládly v roce 2015.

Francouzky, jež byly v základní skupině jedním ze soupeřů českého výběru, si poradily 80:67 s Bosnou a Hercegovinou a jsou stále ve hře o prodloužení medailové série. Na posledních čtyřech šampionátech skončily druhé, před tím získaly bronz a v roce 2009 zlato.

V semifinále nastoupí proti Bělorusku, které porazilo 58:46 Švédsko a po dvou prohraných zápasech o bronz v letech 2009 a 2015 si zahraje o první medaili od roku 2007, kdy obsadilo třetí místo.