Basketbalisté Nymburka jsou při losu Ligy mistrů nasazeni v prvním koši

6. července 2021 15:10 - Mies

Basketbalisté Nymburka budou při středečním losu základních skupin Ligy mistrů nasazeni v prvním koši a s jistotou se vyhnou obhájcům titulu z Burgosu, Tenerife, AEK Atény, Nižnímu Novgorodu, Štrasburku, Holonu i Hapoelu Jeruzalém, který nově vede dosavadní kouč českých šampionů Oren Amiel. Soupeře pro kvalifikaci se dozví také Opava, která se pokusí navázat na účast v elitní klubové soutěži FIBA z ročníku 2018/19. Los začne v 11:00 v sídle Mezinárodní basketbalové federace (FIBA) ve švýcarském Miesu.

 

bkopava.cz

Nymburk se v posledních dvou sezonách dostal do Final Eight a vypadl shodně ve čtvrtfinále. Ze druhého koše může dostat svého posledního přemožitele Karsiyaku či někoho ze sedmičky Besiktas Istanbul, PAOK Soluň, Sassari, Brindisi, Dijon, Ostende a Szombathely.

Ve třetím jsou Galatasaray Istanbul, Darüssafaka, Tofas Bursa, Manresa, Málaga, Ludwigsburg, VEF Riga a Rytas Vilnius, ze čtvrtého koše přichází v úvahu Lavrio, Oldenburg, Ostrów Wielkopolski, Igokea Aleksandrovac a také čtyři úspěšné týmy z kvalifikace.

"Žádné konkrétní přání nemáme. Teď je těžké odhadovat sílu jednotlivých soupeřů, protože stejně jako my prochází většina klubů v létě výraznou obměnou. Jisté ale je, že nás rozhodně nečeká nic snadného, a ať los dopadne jakkoli, přinese nám a našim fanouškům atraktivní zápasy," uvedl v tiskové zprávě nymburského klubu jeho výkonný ředitel Ondřej Šimeček.

Opava je z druhého koše pro kvalifikaci nasazená do semifinále jednoho ze čtyř turnajů. Hrát bude s vítězem souboje týmů ze třetího a šestého koše. Ve třetím jsou AEK Larnaka, Mons-Hainaut, Levski Sofia a Sporting Lisabon, v šestém Kalev/Cramo Talinn, Split, Leiden a ukrajinský mistr Prometej, který vede trenér české reprezentace Ronen Ginzburg. Při postupu do finále byl hrál úřadující český vicemistr s úspěšným zástupcem z dalších tří košů.

Kvalifikace se bude hrát od 13. září, základní část začne 4. října. Stejně jako v minulé sezoně poznamenané pandemii koronaviru Liga mistrů zůstane u formátu osmi čtyřčlenných skupin oproti předešlým čtyřem osmičlenným.

Místo prvních dvou celků ale nově postoupí do osmifinálových skupin jen vítězové a týmy z druhých a třetích míst budou hrát o postup v sériích na dva vítězné zápasy. Z osmifinálových skupin postoupí první dva týmy do čtvrtfinále, které se bude hrát také na dva vítězné zápasy.

Soutěž vyvrcholí ve Final Four na jednom místě, kde se už bude hrát semifinále, finále i o 3. místo na jedno utkání. V minulé i předminulé sezoně se konal turnaj Final Eight.

Nasazení týmů pro los základních skupin Ligy mistrů:
1. koš: Tenerife, Burgos (oba Španělsko), Hapoel Jeruzalém, Holon (oba Izrael), AEK Atény (Řecko), Nižnij Novgorod (Rusko), Nymburk, Štrasburk (Francie).
2. koš: Besiktas Istanbul, Karsiyaka (oba Turecko), Sassari, Brindisi (oba Itálie), PAOK Soluň (Řecko), Dijon (Francie), Ostende (Belgie), Szombathely (Maďarsko).
3. koš: Galatasaray Istanbul, Darüssafaka, Tofas Bursa (vše Turecko), Manresa, Málaga (oba Španělsko), Ludwigsburg (Německo), VEF Riga (Lotyšsko), Rytas Vilnius (Litva).
4. koš: Lavrio (Řecko), Oldenburg (Německo), Ostrów Wielkopolski (Polsko), Igokea Aleksandrovac (Bosna a Hercegovina), čtyři postupující týmy z kvalifikace.
Nasazení týmů pro kvalifikaci:
1. koš: Bakken Bears Aarhus (Dánsko), Bamberg (Německo), Le Mans (Francie), Peristeri (Řecko).
2. koš: Fribourg (Švýcarsko), Mornar Bar (Černá Hora), Opava (ČR), Minsk (Bělorusko).
3. koš: Larnaka (Kypr), Mons-Hainaut (Belgie), Levski Sofia (Bulharsko), Sporting Lisabon (Portugalsko).
4. koš: Kapfenberg (Rakousko), Londýn (Velká Británie), Perm (Rusko), Kluž (Rumunsko).
5. koš: Treviso (Itálie), Eilat (Izrael), Utena (Litva), Vilpas (Finsko).
6. koš: Kalev/Cramo Talinn (Estonsko), AEK Prometej (Ukrajina), Split (Chorvatsko), Leiden (Nizozemsko).
ČTK

Časová osa: Basketbal

Filtr článků - Basketbal


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.