Valančiunas půjde v NBA z Memphisu do New Orleans za Adamse a Bledsoea

27. července 2021 04:13 - New York

Litevský pivot Jonas Valančiunas změní po vydařené sezoně basketbalové NBA působiště. Memphis ho podle televizní stanice ESPN pošle do New Orleans za jiného podkošového hráče Stevena Adamse a rozehrávače Erica Bledsoea. Dvojnásobný vicemistr Evropy má před sebou poslední rok z tříleté smlouvy, která mu v nadcházející sezoně zaručuje příjem 14 milionů dolarů.

 

twitter:@GrizzliesPR, Twitter

Devětadvacetiletý Valančiunas má za sebou devět sezon v NBA, v níž nejprve nastupoval za Toronto. V uplynulém ročníku zaznamenal v průměru 17 bodů a 12,5 doskoku na zápas a pomohl Memphisu poprvé od roku 2017 postoupit do play off.

Odchodem Adamse a Bledsoea, kteří mají lukrativnější smlouvy než Valančiunas, si New Orleans podle zámořských médií dělá prostor pod platovým stropem, aby mohlo získat torontského rozehrávače Kylea Lowryho.

Šestinásobný účastník Utkání hvězd NBA je po vypršení smlouvy volným hráčem.

ČTK

Časová osa: Basketbal

Filtr článků - Basketbal


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.