Basketbalista Young zůstane v Atlantě, za pět let vydělá až 207 milionů dolarů

3. srpna 2021 08:24 - Atlanta

Hvězdný rozehrávač Trae Young po vypršení nováčkovského kontraktu spojí na dalších pět let svoji budoucnost v NBA s Atlantou. Dvaadvacetiletý lídr Hawks podle ESPN přistoupil na maximální možné prodloužení smlouvy s příjmem nejméně 172 milionů dolarů, který může vystoupat až na 207 milionů v případě, že Young bude zvolen do první, druhé či třetí nejlepší pětky zámořské ligy.

 

@TheTraeYoung, Twitter

Young v uplynulé sezoně dovedl Atlantu do finále Východní konference, v play off k tomu přispěl v průměru téměř 29 body a 10 asistencemi. Hawks vyřadili New York Knicks a Philadelphii, poté ale v šesti zápasech, z nichž ve dvou Young nehrál kvůli zranění, podlehli pozdějším šampionům z Milwaukee.

Ve své třetí sezoně NBA Young v základní části zaznamenal v průměru 25,3 bodu a 9,4 asistence. V roce 2018 si ho vybral jako pětku draftu Dallas, ale ihned ho vyměnil do Atlanty za slovinskou hvězdu Luku Dončiče.

ČTK

Časová osa: Basketbal

Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.