Rozehrávač Smart zůstane v NBA věrný Bostonu

17. srpna 2021 09:41

Rozehrávač Marcus Smart zůstane věrný Bostonu, za který hraje od svého vstupu do NBA už sedm let. Sedmadvacetiletý basketbalista se podle televizní stanice ESPN dohodl s klubem na prodloužení smlouvy o další čtyři roky. Kontrakt vstoupí v platnost v sezoně 2022/23 a Smartovi vynese celkem 77 milionů dolarů.

 

Profimedia.cz

Smart byl loni a předloni zařazen mezi nejlépe bránící hráče soutěže. V uplynulé sezoně si průměry 13 bodů a 5,7 asistence na zápas vytvořil kariérní maxima. V roce 2017 a loni pomohl Bostonu do semifinále play off NBA.

V příští sezoně bude mít v týmu nového konkurenta v podobě Dennise Schrödera. Německý rozehrávač se upsal Celtics na rok za 5,9 milionu dolarů, i když ve svém předchozím působišti Los Angeles Lakers dostal během minulého ročníku výrazně lukrativnější nabídku na prodloužení spolupráce. Čtyřletý kontrakt na 84 milionů dolarů podle zámořských médií odmítl.

ČTK

Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.