Basketbalista Satoranský bude hrát i v New Orleans s číslem 31

19. srpna 2021 09:50 - New Orleans

Český basketbalista Tomáš Satoranský bude i v novém působišti New Orleans Pelicans nosit stejně jako v Chicagu Bulls a Washingtonu Wizards číslo 31. Tým o tom informoval na sociálních sítích.

 

Ondřej Deml, ČTK

Jediný český zástupce v NBA je jsou z šesti nových tváří v klubu, který přivedl v posledních týdnech také Garretta Templea, Jonase Valančiunase, Herberta Jonese, Devonte Grahama a Treye Murphyho.

Satoranského do týmu "Pelikánů" vyměnilo na začátku srpna Chicago za jiného rozehrávače Lonza Balla. Devětadvacetiletý rodák z Prahy se o přestupu dozvěděl během letu z olympijských her v Tokiu, kde byl oporou českého týmu, jenž se pod pěti kruhy představil po 41 letech. V reprezentaci nosí dlouhodobě číslo 8.

Pro Satoranského jde o třetí angažmá v elitní soutěži. Za Washington odehrál 210 utkání v základní části a dalších 16 v play off. V Chicagu ve dvou koronavirem poznamenaných ročnících nastoupil do 123 utkání a do vyřazovací části s ním ani jednou nepostoupil.

V dosavadní pětileté kariéře v NBA má Satoranský bilanci 7,4 bodu, 4,2 asistence a 3,0 doskoky na zápas. Na příští ročník má ještě platnou smlouvu s ročním platem 10 milionů dolarů.

ČTK

Časová osa: Basketbal

Filtr článků - Basketbal


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.