Basketbalista Gasol po necelém týdnu skončil v Memphisu

15. září 2021 20:08

Druhé angažmá španělského basketbalisty Marca Gasola v Memphisu podle očekávání trvalo jen několik dnů. Grizzlies se služeb šestatřicetiletého pivota vzdali, barcelonský rodák avizoval, že chce odehrát sezonu doma ve Španělsku.

 

Chris O'Meara, ČTK/AP

Memphis získal Gasola minulý týden od Los Angeles Lakers, kde strávil uplynulý ročník. Kalifornský klub společně s trojnásobným účastníkem Utkání hvězd poslal Grizzlies volbu v druhém kole draftu 2024 a finance, naopak získal práva na Číňana Wang Če-lina.

Gasol hrál za Memphis v letech 2008-19 a je klubovým rekordmanem v doskocích (5942) a blocích (1135). Po odchodu z klubu vyhrál NBA v dresu Toronta.

Letos se s NBA rozloučil také starší z bratrů Gasolů Pau, který v únoru zamířil do Barcelony, aby se připravil na olympijský turnaj. Oba sourozenci po čtvrtfinálovém vyřazení od USA ukončili reprezentační kariéru.

ČTK

Časová osa: Basketbal

Filtr článků - Basketbal


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.