Nymburk uhájil v lize proti Opavě neporazitelnost až v prodloužení

Basketbalisté Nymburka vydřeli ve druhém kole ligy výhru nad Opavou až v prodloužení a uhájili neporazitelnost v domácí soutěži ve 34. utkání v řadě. V repríze jarního finále zvítězili úřadující šampioni 91:89 a jako jediný tým v novém ročníku mají zatím na kontě dvě výhry. Vítězně dnes vstoupili do sezony hráči USK Praha, Brna a Pardubic.

Americký rozehrávač Nymburka Sterling Gibbs.

Nymburku utekl proti Opavě úvod zápasu. První čtvrtinu Středočeši prohráli 15:27 a manko dlouho marně dotahovali.

Vyrovnat dokázali až v polovině čtvrté části a po trojce olympionika Lukáše Palyzy se pak dostali i do vedení, hosté ale zásluhou úspěšné střely Martina Gniadka se sirénou znovu srovnali. Vyrovnané prodloužení rozhodl trojkou 18 sekund před koncem Demetre Rivers.