Předehrávka ligy basketbalistek se neuskuteční kvůli možnému případu koronaviru

5. října 2021 21:01 - Strakonice

Kvůli možnému výskytu koronaviru v týmu Strakonic se ve středu neuskuteční předehrávka 5. kola ligy basketbalistek, ke které měly na jih Čech dorazit brněnské Žabiny. Kluby se dohodly na odložení duelu.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Nejmenovaná hráčka jihočeského celku je podle webu brněnského celku v karanténě poté, co byla v kontaktu s pozitivně testovanou osobou. V den plánovaného utkání se podrobí PCR testu. "Jsem rád, že se Strakonice dopředu ozvaly, i když není prokazatelně jisté, že ten covid hráčka mít bude. Vzhledem ke zdraví hráček a vzhledem k tomu, že nás příští týden čeká první kolo EuroCupu, jsme se shodli na přeložení zápasu," vysvětlil manažer Žabin Radek Šír.

Nový termín utkání bude teprve oznámen. Brňanky v sezoně vyhrály všechny tři zápasy, Jihočešky jsou naopak po dvou utkáních bez vítězství.

ČTK

Časová osa: Basketbal

Filtr článků - Basketbal


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.