Osmnáct bývalých hráčů NBA čelí obvinění ze zneužití zdravotního fondu

7. října 2021 18:53 - New York/Praha

Osmnáct bývalých basketbalistů z NBA čelí obvinění ze zneužití ligového zdravotního fondu, z něhož podle vyšetřovatelů neoprávněně inkasovali zhruba čtyři miliony dolarů. Hráči podle úřadů v rámci rozsáhlého podvodu předkládali falešné žádosti a doklady k úhradě nákladů na lékařskou a dentální péči, která ale nebyla nikdy poskytnuta.

 

Twitter @wheatonbrando

Podle úřadů je šestnáct z osmnácti obviněných momentálně ve vazbě. Ke zneužívání fondů docházelo minimálně v letech 2017 až 2020, odčerpaná částka se za tu dobu vyšplhala na 3,9 milionu dolarů. Jeden ze zadržených sám inkasoval zhruba 2,5 milionu dolarů.

Mezi obviněnými je i Anthony Allen, jenž v roce 2008 získal titul s Bostonem a patřil mezi nejlepší defenzivní hráče ligy, a jeho manželka. Ostatní basketbalisté zapletení do kauzy nikdy mezi elitu neprorazili a na hvězdnou kariéru nebo lukrativní smlouvy nedosáhli. Jediným známějším jménem je Sebastian Telfair, někdejší středoškolská hvězda, který ale očekávání v NBA nikdy nenaplnil.

Celkem jsou mezi obviněnými čtyři držitelé mistrovského titulu. Vedle Allena i jeho spoluhráč z Bostonu z roku 2008 Ronald Glen Davis, Shannon Brown, jenž dvakrát slavil s Los Angeles Lakers, a Melvin Ely, který získal titul se San Antoniem v roce 2007.

ČTK

Časová osa: Basketbal

Filtr článků - Basketbal


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.