Basketbalisté Nymburka si hladce poradili s Ústím nad Labem

Basketbalisté Nymburka porazili v 6. kole ligy 101:74 Ústí nad Labem a s přehledem udrželi stoprocentní bilanci. Favorit a lídr tabulky v prvním poločase umožnil Severočechům vstřelit jen 23 bodů, na přestávku šel s pětadvacetibodovým náskokem a po změně stran už jako kdyby šetřil síly na úterní zápas v Lize mistrů s PAOK Soluň. Nejlepším střelcem zápasu byl s 21 body nymburský rozehrávač Jerrick Harding, lídrem hostů byl s 19 body a 10 doskoky kapitán Ladislav Pecka.

Basketbalisté Nymburku slaví další výhru (archivní foto)

"Začali jsme zápas, jak jsme chtěli. V obraně jsme jim nedovolili nic snadného. Ve druhé půli jsme ale v nasazení polevili a ve třetí čtvrtině jsme jim dovolili víc než za celý první poločas. Asi nás ukolébal vysoký rozdíl v poločase. To se nám nesmí v dalších zápasech stávat," řekl nymburský kouč Aleksander Sekulič.

Přímý souboj o druhé místo vyzněl lépe pro Opavu, která v domácí hale porazila USK Praha 80:73 a zvítězila v NBL popáté za sebou. Oporou Slezanů byl švédský pivot Mattias Markusson, autor 24 bodů a 15 doskoků. Jen o bod méně přidal Jakub Šiřina, kterému se v soupeřově dresu vyrovnal Kyle Mangas.

"Měli jsme za úkol pokrýt Šiřinu a Markussona. U opavského pivota se nám to dařilo v první polovině. Ve druhé si však s náma dělal, co chtěl. Šiřina odvedl svůj standard a Opava zvítězila. Jedem dál, nehráli jsme špatně," řekl křídelní hráč USK Ondřej Švec.

Před USK se posunulo díky lepšímu skóre Brno, jež se oklepalo ze středeční porážky od Pražanů a porazilo Ostravu 87:82. Na čtvrtou výhru v sezoně dosáhl i Hradec Králové, který i díky 28 bodům nejlepšího střelce dne Nikoly Pešakoviče zvítězil 82:68 na palubovce Děčína. Severočeši prohráli pátý ze šesti zápasů v sezoně.

Hůř je na tom jen i posedmé neúspěšný Jindřichův Hradec, kterému doma proti Kolínu nepomohly ani třiadvacetibodové výkony Američanů Torina Dorna a Camerona Gregoryho, jenž přidal 13 doskoků.