Rubriky:

Běžkyně sobě

Baletka měla neskutečnou smůlu. Podruhé v životě ji potkala tragédie

10. ledna 2019 08:08 - Boston

Když v roce 2013 vybuchly v davu diváků na maratonu v Bostonu dvě nastražené bomby, druhá exploze jí rozervala levou nohu a úlomky kovu se zasekly do té pravé. Přežila a znovu se vrátila k profesionálnímu tanci, i když nakonec přišla o levou nohu pod kolenem. Vrátila se dokonce i do centra Bostonu, aby tam o tři roky později začala sama běhat maraton. Nyní skončila s vážnými zraněními opět v nemocnici. K neštěstí došlo na jedné z bostonských křižovatek.

 

Profimedia.cz

S Adrianne Hasletovou se osud nemazlí. Jako špičková profesionální tanečnice přišla o polovinu toho, co jí živí ‒ o jednu nohu. Dokázala se do světa tance úspěšně vrátit s protézou. V roce 2015 měla taneční představení přímo v zázemí Boston Marathon. A na závod se další rok vrátila vyrovnat účty i se samotnou tratí. Společně s dalším běžcem, jenž přišel o nohu, vyrazila do boje s více než 42 kilometry. Na cestu dostala speciální běžeckou protézu a ukázala ducha bojovnice. I přes veškeré nesnáze a trápení po více než deseti hodinách mohla prohlásit: Zvládla jsem to!

Matku zabil feťák v autě. Dcera zvedá její pochodeň a pokračuje v cestě

„Letěla jsem vzduchem a ztěžka dopadla na levou stranu těla... Jsem naprosto rozlámaná. Budou potřeba další operace." zní nynější smutné zprávy z účtu Adrianne Hasletové na sociálních sítích.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 

Those finish line feels! #throwbackthursday #bladerunner #bostonmarathon2016 📷 Peter Gelinez

Příspěvek sdílený Adrianne Haslet (@adriannehaslet),Led 3, 2019 v 8:30 PST

Podle serveru APnews řidič auta odbočoval, když na přechodu pro chodce přehlédl Hasletovou a smetl ji. Podle jeho vyjádření byla tou dobou tma a pršelo, přičemž žena na sobě měla tmavé oblečení. Řidič byl obžalován z ublížení na zdraví v důsledku nedání přednosti chodci na přechodu.

Podporu a účast vyjádřili tanečnici tisíce lidí. Mezi jinými i její blízká přítelkyně Shalane Flanaganová, vítězka maratonu v New Yorku z roku 2017 a držitelka několika amerických rekordů na dlouhých tratích.

boe, Sport.cz

Časová osa: Běžkyně sobě

Filtr článků - Běžkyně sobě


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.

Kalendář akcí

Kdykoliv říjen listopad prosinec leden 2021 únor 2021 březen 2021 duben 2021 květen 2021 červen 2021 červenec 2021 srpen 2021 září 2021 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce