Rubriky:

Běžkyně sobě

Těhotná a vítězná. Žena ve druhém trimestru ukázala všem záda

25. února 2019 16:28 - Ottawa

Hilary Spiresová se rozhodla nebrat svoje těhotenství jakožto chorobu, ale jako výzvu. Náročný horský závod v terénu Run Ridge Run v délce třinácti kilometrů nakonec vyhrála. Chystá se už teď hlavně odpočívat a radostně se připravovat na své nastávající mateřství? Možná radostně se připravovat. Dalšími závody.

 

Profimedia.cz

Trailrunnerka se do třináctikilometrového závodu s 600 metry převýšení a velice technickou a zasněženou tratí pustila opravdu s vervou. Už před nedávnem si zapsala úspěšnou účast na půlmaratonu Vancouver First Half Marathon. A jak to Hilary Spiresové šlo tentokrát? „Bylo to vážně, vážně skvělé! Byla to taková zábava být venku, v horách na prvním trailovém závodě sezóny a s tak milou skupinou lidí. A ty obrovské sněhové vločky z toho udělaly extra parádu," rozplývala se budoucí maminka v cíli.

Drzá Anička vypravuje: Sport v těhotenství. Běh, posilování, sauna, pivo...

Na trati to ovšem vypadalo jako na pořádném bojišti. Polovinu závodu se těhotná Hilary přetahovala o vedoucí pozici s další závodnicí. Ta podle ní vypadala velmi natrénovaně. V jednom z prudších stoupání se Hilary podařilo ji dohnat a závěrečný seběh už patřil těhotné. Ta se snažila své sokyni zmizet z očí, ale nedařilo se. Druhá žena se jí držela zuby nehty. Do cíle tak závodnice vbíhaly v těsném závěsu, přičemž Spiresové se podařilo udržet první pozici.

S příchodem těhotenství Spiresová změnila přístup ke svým tréninkům. První tři měsíce podle ní nebyly nic moc a bylo velice obtížné udržet téměř jakékoli tempo. Ihned po zvýšení rychlosti nad velmi pomalý klus se dostavovaly pocity na zvracení. Spiresová tak byla odkázána pouze na pomalé dlouhé běhy. Nyní už je podle ní vše v pořádku a jedinou známkou přicházejícího potomka je větší chuť k jídlu.

Než se děťátko v srpnu narodí, Spiresová ještě plánuje na březen padesátikilometrové Dirty Duo a květnový 80kilometrový Sun Mountain 50. Na sedmý měsíc těhotenství má před sebou už spíše jen horskou turistiku. „Velkou motivací pro to, že stále běhám, je, že chci být dobrým příkladem pro ostatní. Vždyť několik studií prokázalo, že matky aktivní v těhotenství rodí zdravé a silné děti," má jasno běžkyně.

boe, Sport.cz

Co si myslíte o sportu v těhotenství?


Časová osa: Běžkyně sobě

Filtr článků - Běžkyně sobě


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.

Kalendář akcí

Kdykoliv září říjen listopad prosinec leden 2021 únor 2021 březen 2021 duben 2021 květen 2021 červen 2021 červenec 2021 srpen 2021 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce