Rubriky:

Běžkyně sobě

Výkony z jiné planety! Kanadská babča se ještě stále zlepšuje

14. března 2019 15:19 - Ottawa

Kanaďanka Carol Lafayette-Boydová se narodila na farmě bez tekoucí vody a elektřiny a vyrůstala tam svých prvních deset let. Soutěžit začala po střední škole opět až v 50 letech. I bez tréninku vyhrávala. Teď je jí 76 let a na své konto si právě připsala jeden světový rekord a dva rekordy mítinku.

 

Profimedia.cz

„Určitě jsem byla v lepší kondici ve svých 75 letech než v 35," nechala se slyšet seniorka. Ani teď není její fyzička vůbec špatná. Posuďte sami: Na šampionátu Canadian Masters Indoor Championships získala hned tři zlaté medaile. Pro svou věkovou kategorii nastavila nový světový rekord v běhu na 200 metrů výkonem 32,26 vteřiny. Nejlepší výkony mítinku pak zaznamenala ještě v běhu na 60 metrů a v trojskoku.

Závod smrti: Medvědi ji málem zabili, pak ji ještě knokautoval parťák

„Budu soutěžit do svých sta let. Má babička se dožila 102 roků, můj strýc farmařil do svých 96 a bratrovi je 86 let a stále žije na farmě. Necítím se vůbec stará," říká kanadská babička, která je pro mnoho lidí inspirací a motivací.

https://www.facebook.com/carol.lafayetteboyd/posts/10156876849155821

Předchozí světový rekord na dvoustovce patřil ve věkové kategorii F75+ Američance Kathy Bergenové. Ta roku 2015 uběhla trať za rekordních 33,06 vteřiny. Loni se Kanaďanka Lafayette-Boydová přiblížila tomuto výkonu na dostřel na 33,45 vteřiny, letos už se jí rekord podařilo překonat. To je další důkaz toho, že je i ve velmi pokročilém věku možné se ještě zlepšovat.

„Když jíte a spíte a děláte všechny ostatní věci tak, jak se patří, stále se můžete zlepšovat," prozradila vitální stařenka svůj recept.

Organizace World Masters Athletics jmenovala nedávno Lafayette-Boydovou světově nejlepší atletkou roku 2018. Minulý rok se totiž ze šampionátu World Masters Championships ve španělské Malaze domů vracela celkem s pěti zlatými včetně těch za běh na 100 a 200 metrů.

boe, Sport.cz

Časová osa: Běžkyně sobě

Filtr článků - Běžkyně sobě


Kalendář akcí

Kdykoliv březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2021 únor 2021 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce