Šílenost! Železná žena uběhla maratón se zlomenou nohou, neztratila jedinou pozici

25. října 2017 09:13 - Honolulu

Letošní mistrovství světa v tradičním dlouhém triatlonu známé také pod jménem Ironman přineslo mnohá překvapení. O hodně novinových titulků se postarala také reprezentantka Rakouska Michaela Herlbauerová. Ta sice nakonec nezasáhla do Top 10, jak původně plánovala, její výkon byl ale možná ještě obdivuhodnější než ten vítězky Švýcarky Ryfové.

 

Profimedia.cz

Rakousko mělo v ženské profesionální kategorii jen jediné želízko v ohni. Tím byla Michaela Herlbauerová. Ta jen s velkým vypětím sil a v obrovských bolestech dosáhla cíle. Původně plánovaný sen dostat se do první desítky se sice rozplynul, i tak ale byla Rakušanka za možná nejželeznější ženu celého havajského podniku. Jak se později ukázalo, běžela totiž skoro celý maratón, závěrečnou disciplínu triatlonu, se zlomenou nohou.

Nechám si uříznout nohu, oznámil šampión na facebooku

Už v první desítce kilometrů se u ní objevila náhlá a velice intenzivní bolest ve střední části chodidla. „Nedokázala jsem na nohu téměř došlápnout a rapidně se to zhoršovalo, což téměř znemožňovalo běh," sdělila později rakouskému tisku. Dalších více než třicet kilometrů se atletka probojovávala k cíli v šílených bolestech. A cíle dosáhla v neskutečném čase 9:42:12, což jí vyneslo celkově 19. místo. „Ačkoli jsem to téměř vzdávala, chtěla jsem bezpodmínečně dokončit. Vzdát na mistrovství světa je nejspíš ještě bolestivější než zlámaná noha," svěřovala se železná žena.

Po necelých čtyřech kilometrech plavání a 180 kilometrech na kole byla Herlbauerová na 19. místě. Závodnice je silná zvláště v běhu, a tak předpokládala, že se jí ještě podaří situaci vylepšit a dostat se do první desítky. To se jí kvůli fraktuře nepovedlo. O to obdivuhodnější je skutečnost, že se zraněné běžkyni podařilo pozici udržet, takže ji ani se zlomenou nohou žádná soupeřka nedokázala předběhnout. Herlbauerová teď ovšem musí počítat s delším výpadkem na dobu, než bude fraktura plně zhojená.

boe, Sport.cz

Časová osa: Běžkyně sobě

Filtr článků - Běžkyně sobě


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utkala se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Kalendář akcí

Kdykoliv říjen listopad prosinec leden 2022 únor 2022 březen 2022 duben 2022 květen 2022 červen 2022 červenec 2022 srpen 2022 září 2022 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce