V Salcburku pokračuje nejdelší vytrvalostní závod světa, běžci denně zdolávají více než dvě maratonské tratě

2. října 2020 17:34 - Salcburk/Praha

Neskutečnou porci kilometrů má za sebou i před sebou pětice odvážlivců, která se v Salcburku účastní nejdelšího vytrvalostního závodu světa. Ten měří neskutečných 5 000 kilometrů, odstartoval v polovině září a trvat by měl celkem 52 dní. Závodníci tak musí denně uběhnout více než dva maratony denně. Na to, jak soutěž probíhá, se můžete podívat ve videu níže.

Reuters

Rakouské Alpy jsou dějištěm jednoho z nejšílenějších běžeckých závodů světa. Třiadvacetkrát se tenhle dlouhatánský podnik uskutečnil v New Yorku, aby se letos kvůli koronaviru přesunul do Glanspitz parku v Salcburku.

S délkou 5000 kilometrů se oficiálně jedná o nejdelší běžecký závod světa. Není proto divu, že se na start tohoto 52 dnů trvajícího podniku postavilo pouze pět odvážlivců. Závodníci se každý den na trať vydávají včasně ráno.

S výjimkou zastávek na občerstvení, záchod a na krátký odpočinek pak pětice běžců zdolává trať prakticky až do večerních hodin. „Je to určité vyvrcholení jejich duchovní cesty," říká o jejich výkonu Smarana Puntgam, ředitel závodu.

Závodníky podél trati povzbuzuje tým dobrovolníků. Ten připravuje jídlo, zapisuje časy, připravuje harmonogram běhů a je nezbytnou psychologickou podporou. Dobrovolníci se občas k běžcům přidávají, aby jim na jejich cestě dělali společnost.

Závodníci by porci 5000 kilometrů měli zdolat v průběhu prvního listopadového týdne.

pb, Sport.cz

Časová osa: Běhání

Filtr článků - Běhání


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Kalendář akcí

Kdykoliv září říjen listopad prosinec leden 2022 únor 2022 březen 2022 duben 2022 květen 2022 červen 2022 červenec 2022 srpen 2022 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce

Podsekce:

         

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..