Rubriky:

Běhání

V Salcburku pokračuje nejdelší vytrvalostní závod světa, běžci denně zdolávají více než dvě maratonské tratě

2. října 2020 17:34 - Salcburk/Praha

Neskutečnou porci kilometrů má za sebou i před sebou pětice odvážlivců, která se v Salcburku účastní nejdelšího vytrvalostního závodu světa. Ten měří neskutečných 5 000 kilometrů, odstartoval v polovině září a trvat by měl celkem 52 dní. Závodníci tak musí denně uběhnout více než dva maratony denně. Na to, jak soutěž probíhá, se můžete podívat ve videu níže.

Reuters

Rakouské Alpy jsou dějištěm jednoho z nejšílenějších běžeckých závodů světa. Třiadvacetkrát se tenhle dlouhatánský podnik uskutečnil v New Yorku, aby se letos kvůli koronaviru přesunul do Glanspitz parku v Salcburku.

S délkou 5000 kilometrů se oficiálně jedná o nejdelší běžecký závod světa. Není proto divu, že se na start tohoto 52 dnů trvajícího podniku postavilo pouze pět odvážlivců. Závodníci se každý den na trať vydávají včasně ráno.

S výjimkou zastávek na občerstvení, záchod a na krátký odpočinek pak pětice běžců zdolává trať prakticky až do večerních hodin. „Je to určité vyvrcholení jejich duchovní cesty," říká o jejich výkonu Smarana Puntgam, ředitel závodu.

Závodníky podél trati povzbuzuje tým dobrovolníků. Ten připravuje jídlo, zapisuje časy, připravuje harmonogram běhů a je nezbytnou psychologickou podporou. Dobrovolníci se občas k běžcům přidávají, aby jim na jejich cestě dělali společnost.

Závodníci by porci 5000 kilometrů měli zdolat v průběhu prvního listopadového týdne.

pb, Sport.cz

Časová osa: Běhání

Filtr článků - Běhání


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Kalendář akcí

Kdykoliv říjen listopad prosinec leden 2021 únor 2021 březen 2021 duben 2021 květen 2021 červen 2021 červenec 2021 srpen 2021 září 2021 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce

Podsekce:

         

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..