Podívejte se na ledový maraton na Bajkalu, vítězi k triumfu pomohl fotbal

3. března 2021 07:12 - Bajkal/Praha

Šestaosmdesát běžců ze šesti zemí světa se o víkendu pustilo do náročného ledového maratonu přes zamrzlé sibiřské jezero Bajkal. Prvenství v tomhle extrémním závodě si nakonec připsal bývalý fotbalový záložník Chelsea a ruské reprezentace Alexej Smertin. Na to, jak si běžci s extrémními podmínkami poradili, se můžete podívat ve videu níže.

Reuters

Účastníci závodili napříč zmrzlou vodou nejhlubšího jezera světa Bajkalu v irkutské oblasti Ruska, a to na maratonských a půlmaratonských tratích. Prvenství si připsal bývalý fotbalista Smertin, zápis do historických tabulek rekordů se ale nekonal.

„Toto není dobré místo na nějaký zápis rekordů, každý rok je tu počasí jiné. Lidé sem jezdí prostě kvůli tomu, aby si zazávodili na Bajkalu," nechal se slyšet organizátor akce Alexej Nikiforov.

Letos bylo podle organizátorů počasí k běžcům obzvlášť vlídné. Zatímco jindy se musí účastníci vypořádat se sněhovými bouřemi a extrémním větrem, ročník 2021 probíhal za slunného a suchého dne.

A jak si svůj triumf užíval Smertin? „Trať byla nádherná, slunce zářilo. Viděl jsem nějaké záběry na YouTube, než jsem sem jel. Lidé na nich končili v půlce závodu kvůli sněhovým bouřím a nulové viditelnosti," byl bývalý kapitán fotbalistů Ruska rád, že nic takového na něj na Bajkalu letos nečekalo.

„Tenhle maraton není o rychlosti, je to více o vytrvalosti. Je to hodně o vůli a vlastních limitech. To je něco, na co já jsem zvyklý od svých pěti let, kdy jsem začal hrát fotbal," prozradil v cíli vítěz.

pb, Sport.cz

Časová osa: Běhání

Filtr článků - Běhání


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Kalendář akcí

Kdykoliv září říjen listopad prosinec leden 2022 únor 2022 březen 2022 duben 2022 květen 2022 červen 2022 červenec 2022 srpen 2022 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce

Podsekce:

         

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..