Rubriky:

Ladíme

Fast Foot: Tolik bot a tak málo nohou. Výběr jen pro trpělivé

25. února 2015 12:02 - Praha

Boty. Běžecké boty. Stačí nazout, vyběhnout a běžet si kilometry daleko. Anebo také ne. Při výběru bot hraje roli x faktorů, které ovlivňují jejich koupi. Záleží na každém, jaký postup zvolí. My při dalším dílu seriálu Fast Foot zavítali do specializované prodejny a nechali si poradit. A ne jen to.

Sport.cz

Na první pohled nejde o velké rozhodnutí, ale zdání někdy klame. Jen posuďte. Tohle vše může hrát roli při výběru běžecké boty. Pokud tedy chcete, samozřejmě.

Velikost, šířka, svrchní materiál, tloušťka mezipodešve, bota na tvrdý povrch, krosová, atletická, sklon pata špička - drop, ohledy na supinaci, pronaci, tuhost boty, systém zavazování, reflexní prvky, systém uchycení jazyku, tvarování vložek, šité versus lepené, systém odpružení a stabilizace chodidla, kompatibilita se sporttestery, cenová dostupnost. A to určitě není vše. Už po tomto přívalu informací jsme otírali čelo.

Debaty, otázky, zkoušení a hlad

Stovky druhů bot a vám se může z nevinné koupě stát rovnice o několika neznámých, což se nám potvrdilo, když jsme si nechali poradit při správném výběru. Debaty, otázky, zkoušení. Některým při vybírání i vyhládlo a Jacob musel doplnit živiny sušeným hovězím.

Ale dá se ještě více „zamotat" hlava. Prostě si v prodejně ještě zaběháte.

Poté si vás počítačový systém vezme do parády a vy zjistíte, jaký máte styl, kadenci, sklon těla, rozložení váhy mezi patou a špičkou, stranové rozložení, došlap. Další příval informací, které vám mohou pomoci se správným výběrem běžeckých bot. Nebo ne?

Co prostě vzít botu, která sedí vám a i vaší peněžence?

Fast Foot - Škola běhu vychází každou středu na www.stream.cz.

lik, Sport.cz

Časová osa: Ladíme

Filtr článků - Ladíme


MS v biatlonu 2020

51. mistrovství světa v biatlonu se koná od 12. do 23. února 2020 v italském středisku Antholz-Anterselva. V areálu Südtirol Arena se uskuteční celkem 12 závodů, v nichž se představí Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková, Lucie Charvátová a další čeští reprezentanti.

Kalendář akcí

Kdykoliv únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2021 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce