Živě

Když vám hrozí 900 angličáků, nezachrání vás ani blondýna

18. srpna 2015 08:46 - Praha

Další běžecká výzva je tu. Tentokrát maratón a půlmaratóny vystřídá kratší trať, ale bude opatřena překážkami. Závod významně přesahující pět kilometrů a třicet nástrah k tomu. Army Run a trasa bojovníka NATO. Zkouška, která jinak patří profesionálním vojákům, startuje v sobotu ve Vyškově, tam, kde je civilům vstup zakázán.

Stream.cz

Během dvanácti týdnů jsem zkusil maratón a čtyři půlmaratóny, teď jdu do holportu s Nikitou, blondýnou, která zažila extrém v operaci Izrael. V sobotu mám být druhým do týmu v seriálu „Nikita běží o život", který vysílá Stream.cz.

Společně máme jako dvojice doběhnout do cíle ve Vyškově. Zdolat třicet překážek, návnad, jíst brouky, brodit se bahnem, spustit se po laně a navzájem jeden druhému pomoci v případě problémů. A že jich může být. Nevím, do čeho jdu, nemám zkušenosti. Zatím jsem si běhal hlavně po asfaltu s tisíci běžci kolem sebe, kde byl překážkou především běžcův aktuální stav. Teď přibude adrenalin navíc.

„Chci to přežít v pohodě bez zásadnějších zranění, ale určitě i něco dokázat. Hrozně ráda bych ale chtěla porazit aspoň jednoho profesionálního vojáka České republiky," plánuje si Nikita, která měla původně běžet sólo, ale seznámení s tratí pár dní před ostrým startem ji přivedlo do jiné dimenze. Takže dvoučlenný tým a navíc porovnání, kdo bude z dvojice lepší, kdo zvládne zdolat úspěšně více překážek. Ne jen boj s vyčerpáním a námahou, ale také hrdostí. Ano, zápolení mezi ženou a mužem. Pokolikáté už.

„V dnešní době se všichni chtějí překonávat, něco zdolávat. Je to takové honění vlastního ega," usmívá se Nikola Bartáková, která Nikitu trénuje.

V osudí Army Runu je 900 angličáků, kolik si jich kdo vychutná? Za nepřekonání překážky následuje třicet provedení tohoto výživného cviku, který se s počtem opakování bude více a více zabodávat do těla. Jak Nikita dopadne?

Libor Kalous, Sport.cz

Časová osa: Ladíme

Filtr článků - Ladíme


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utkala se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Kalendář akcí

Kdykoliv srpen září říjen listopad prosinec leden 2022 únor 2022 březen 2022 duben 2022 květen 2022 červen 2022 červenec 2022 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce