I v Praze se dá zdolat skokanský můstek. A bude vás to bolet

21. července 2017 08:02 - Praha

Vyběhnout si v Praze skokanský můstek? Pokud vám nechybí představivost a najdete podmínky, můžete zažít stav, který vám naznačí, co vás čeká při zdolávání skutečného skokanského můstku. Jeden opravdový se bude vybíhat 12. srpna v Harrachově, kde se poběží RedBull 400. Čtyři stovky metrů, které většinu běžců vysají do morku kostí. Pár minut, které vám vyženou resty z těla.

 

Red Bull Content Pool

Jak natrénovat na tuto šílenost, která neměří ani půl kilometru? V podstatě nepotřebujete nic sofistikovaného. Hlavní je kopec, čím prudší, tím lepší. Poté touhu to nevzdat, když se bude tělo bránit bolesti.

Téměř padesát nadšenců se sešlo v úterý na okraji Prahy. Na povel si odvážlivce vzali trenéři Jakub Bína a Jakub Vobořil. Úkol na začátku byl snadný. Dva kilometry v pohodovém tempu do Prokopského údolí. Krásný výhled na konci, který nadšenci obdivovali ale jen pár minut. Když zhlédli níže, viděli, že tohle bude bolet.

„Každý si kopec vyběhne dvacetkrát a nahoře si dá ještě dvacet angličáků. Potom si svým tempem sejdete dolů a takhle pořád dokolečka. Kdo nebude stíhat, tomu přidáme," usmál se Bína. Na opačné straně mnohým zatrnulo.

Jediná šance - běhat kopce

Kopce dávají sílu, ale také ji rychle z vás vysají. Had čekajících běžců se dal do pohybu. Peklo se začalo projevovat velmi rychle. Maximum, sprint. Napoprvé dali všichni, postupně se ambice měnily v prosté přežití a dostání se nahoru. Po třech výbězích napumpovaná stehna, která se při chůzi kolem sebe třela. Pěkná pumpovačka.

Pokud měla být cesta dolů odpočinkem, nebyla. Tráva, kamení, strmý sráz, tady si neodpočinete. Někteří nevypadali jako nadšení sportovci. Vlastně ani jako sportovci. Po pěti kolech trenéři upustili od angličáků. Kdo doběhl na vrchol, byl rád, že chodil, ti slabší rovnou lehli a výstražně oddychovali. Nakonec se kopec vybíhal desetkrát. Kdo zažil výběhy v terénu, ví, jak tahle kratochvíle dokáže zamést za pár sekund s tělem.

V úterý si padesátka nadšenců dala jeden harrachovský skokanský můstek 10x40 metrů. Tedy desetinu zápřahu v kuse. Kdo chce zvládnout skutečný adrenalin na RedBull 400, má jedinou šanci, aby se dostal do cíle. Trénovat kopce, schody a kopce. Hodně štěstí 12. srpna. Pokud máte odvahu zkusit trénink v Praze, můžete se přihlásit ZDE.

lik, Sport.cz

Časová osa: Ladíme

Filtr článků - Ladíme


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Kalendář akcí

Kdykoliv březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2022 únor 2022 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce

Patička stránky: