Živě

Čína potrestala doživotně tři maratonce za podvod v Bostonu

19. dubna 2019 12:26 - Peking/Praha

Tři čínští běžci se doživotně nesmějí zúčastnit žádného závodu za podvod na slavném Bostonském maratonu. Jeden byl národní atletickou asociací potrestán za to, že věnoval své startovní číslo jinému, zbývající dva podle čínských médií předložili falešné potvrzení, aby se dostali na start. Nejstarší maraton světa se běžel v pondělí, každoročně se ho účastní až půl milionu lidí.

 

Lisi Niesner, Reuters

Čínská asociace (CAA) upozornila, že pokud zjistí porušení pravidel ještě u dalších, bude rovněž následovat doživotní distanc. "Nebudou zemi dělat špatné jméno," uvedla.

Popularita maratonu v Číně rapidně roste, za loňský rok se tam konalo na 1500 závodů. Na startu v Bostonu bylo v pondělí více než 500 čínských vytrvalců.

ČTK

Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


MS v hokeji 2021

84. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Kalendář akcí

Kdykoliv srpen září říjen listopad prosinec leden 2022 únor 2022 březen 2022 duben 2022 květen 2022 červen 2022 červenec 2022 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce