Přes tisíc pět set schodů za deset minut? Pro vítěze výběhu na Empire State Building žádný problém!

Polák Piotr Lobodzinski vyhrál závod v běhu na vrchol newyorské Empire State Building v čase pouhých 10 minut a 6 vteřin. Porazil více než 200 účastníků. Mezi ženami zvítězila Australanka Suzy Walshamová, která se do historie zapsala svým už desátým newyorským triumfem.

Běh do schodů na Empire State BuildingVideo: Reuters

Závod zahrnoval 86 poschodí, celkem neuvěřitelných 1576 schodů. Každoroční výběh na Empire State Bulding se letos konal už po dvaačtyřicáté. Jeho výtěžek jde vždy na charitativní účely spojené s lidmi se zdravotním postižením.

Výtěžek z letošního ročníku putoval nadaci Challenged Athletes Foundation, která pomáhá zajišťovat finance na speciální sportovní vybavení, atletický trénink a mentoring pro lidi s fyzickým hendikepem.