Rubriky:

Odjinud

Šílený nápad skončil po sedmi hodinách!

23. března 2020 15:46 - Praha

Výjimečná doba přináší výjimečné momenty, nápady a činy. S jedním takovým přišel Elisha Nochomovitz z Francie. Aby zapomněl na tíživý stav okolo koronaviru, kdy nemohl opustit domov, rozhodl se pro bláznivý krok. Uběhl maraton, více než 42 kilometrů na balkoně, který měřil sedm metrů. Běhal tam a zpátky téměř sedm hodin, než dosáhl pomyslného cíle.

 

repro: video

Nezvyklý sportovní zážitek bral Nochomovitz jako fyzickou a duševní výzvu, také chtěl vyjádřit podporu zdravotnickému personálu, který vykonává výjimečnou práci v boji s koronavirem.

„Byla to trochu šílená výzva a bylo to i z legrace, abych se zbavil napjaté situace," citoval Francouze theguardian.com, který tímto krokem chtěl ukázat, že je správné zůstat doma, ale život se přitom nezastaví.

I když nepřekonal žádný rekord, balkónový maraton zdolal za 6 hodin a 48 minut. Francouz měl obavy z reakce sousedů, že si budou stěžovat na hodiny trvající dupot, více než 42 kilometrů přesto uběhl.

Stejně jako sportovci, kteří běhali ve svých bytech ve Wu-chanu, případně cyklisté, kteří našli způsob, jak trénovat ve svých hotelových pokojích v Abú Dhabí, i on našel cestu. Nochomovitz chtěl ukázat, že je možné zůstat fit, prestože se opatření proti virům zpřísňují po celém světě.

„Přemýšlel jsem o mnoha věcech, co se stane, když vidím, že se svět zastavil - sport, ekonomika, finance. V historii proběhly války mezi národy, ale to je něco, co je nyní mimo nás. Přemýšlel jsem hlavně o lékařích, kteří jsou nyní každý den skutečnými hrdiny," dodal maratonec, který našel pro svůj nápad nakonec pochopení i mezi sousedy.

Olympijské hry v Tokiu se letos neuskuteční. Byly odloženy na příští rok

lik, Sport.cz

Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.

Kalendář akcí

Kdykoliv září říjen listopad prosinec leden 2021 únor 2021 březen 2021 duben 2021 květen 2021 červen 2021 červenec 2021 srpen 2021 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce